14 Şubat 2015 Cumartesi

Sevgi-li-ler Günü bir Özgecan'dır...Evrende tesadüf diye bir şey yoktur, her şeyin mutlak bir nedeni vardır. Bugün ortaya çıkan, insanlık dışı olarak adlandırdığımız bir tecavüz+cinayet haberi var, Özgecan Aslan... Tam da bugün, sevgililer yani sevgi ile dolu olanlar, içinde sevgiyi barındıranlar anlamına da gelen sevgi-li insanlar gününde. Olayın sadece bir cinayet olması insanlık adına pek bir şey değiştirmezdi belki, yine vahşet, yine canilik olurdu. Ama bu cinayetin öncesindeki tecavüz olayı içimizdeki açlığı, sevgisizliği bir kez daha gözler önüne seriyor. Pek çoğumuzun kalbi acıyor bugün, boğazı düğümleniyor Özgecan'ın güzel yüzüne baktıkça. Kimse bende yok demesin, az veya çok hepimizin içinde var bu sevgisizlik, açlık, bastırılmışlık. Var ki içimiz acıyor, var ki tepki gösteriyoruz. Önce görelim, sonra şifalandıralım. Ve sonra tüm varlığımızla çalışalım.

Bugün vizyona giren ve sevgi-li olduklarını iddia ettikleri çiftlerin sinemaya akın ettiği bir film var. Belki abarttığımı düşüneceksiniz ama ben bunu evrenin bizim anlamamız için yaptığı ama bizim gülemediğimiz bir şaka olarak görüyorum. Bu film, 14 Şubat ve Özgecan... Tesadüf yok, mesaj var. Hepimizin görmesi, yüzleşmesi gereken bir mesaj... Önce kendimizle, sonra bize dayatılanlarla yüzleşip kendimizi görmemiz gereken bir mesaj.  Çok sevdiğim Fi ve Çi kitaplarında Azra Kohen'in dediği gibi, hiçbir savaş savaşılarak kazanılmaz. Savaşmadan nasıl kazanacağımız ise ortada. Olmasını istediğimiz dünyayı yaratmak için bir ucundan tutacağız. Hepimiz bir uç bulacağız kendimize uygun, var gücümüzle onun için çalışacağız. Kötülüğü kovmak için değil, iyiliği, güzelliği yani olması gerekeni, insanı insan yapan tüm değerleri tekrar hakim kılmak için çalışacağız. Özgecan'ı fark ederek, böyle filmlere gitmeyerek, başlatılan kampanyaları destekleyerek çalışacağız. En önce kendimizi düzelterek, geliştirerek sonra varsa kendi çocuklarımızı, yoksa etrafımızdaki çocukları eğiterek çalışacağız. Benim görebildiğim başka yol yok, varsa buyrun siz de paylaşın.

Benim kelimelerim yetmiyor düşüncelerimi, hissettiklerimi anlatmaya. Sadece içimden devamlı teşekkür ediyorum Özgecan'a. Kendini bizim için feda eden yüce ruhuna, ülkemize ışık tutabilmek adına ışık olan o güzel ruhuna teşekkür ediyorum. Herkesin olmasa bile birilerinin bilincinde değişimi başlattın güzel Özgecan. Artık görev farkında olanların, en başta da farkında olan annelerin. Bu güzel insan, bu güzel ruh önünde tüm varlığımla saygıyla eğiliyorum.

Lütfen bizi affet...
ÖZge(can)
posted from Bloggeroid

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder